Gospodarka i Finanse. Oferty bankowe i porównania.

Serwis finanse, gospodarka, wiadomości gospodarcze, banki w Polsce, pożyczki online, kalkulator kredytowy, kredyty gotówkowe, konta osobiste, lokaty bankowe.

Srebrne 5 złotych Legia Warszawa

Nowa  moneta – 5 zł – Legia Warszawa

Narodowy Bank Polski wprowadził 4 kwietnia 2016 r. do obiegu nową srebrną monetę kolekcjonerską. 5-złotówka poświęcona jest  klubowi Legia Warszawa  w setną rocznicę jego powstania. Wydarzenie o tyle ciekawe, że informacje na ten temat pojawiły się nawet w telewizji, co nie zdarza się często. Pokazano kolejki przed oddziałami NBP, co sugeruje duże zainteresowanie nową produkcją naszego banku centralnego. Moneta należy do serii Polskie Kluby Piłkarskie.

moneta Legia Warszawa

moneta Legia Warszawa

„Legię” założyli w 1916 roku żołnierze Legionów Polskich Piłsudskiego, którzy walczyli na Wołyniu. Po odzyskaniu niepodległości, żołnierz trafili do Warszawy i odrodziła się Legia.

Na rewersie nowej 5-złotówki jest herb klubu i postać Stanisława Mielecha – jednego ze współzałożycieli i pomysłodawcy nazwy. Na awersie mamy, jakżeby inaczej, piłkę nożną.

Dla kolekcjonerów dostępnych jest maks.  20 tys. sztuk. Można je kupić w sklepie internetowym Kolekcjoner, a także w oddziałach okręgowych Narodowego Banku Polskiego. Kosztuje 80 zł.

Dla niektórych kupowanie monet może być formą inwestycji. Proponuję jednak zachowanie ostrożności przy tego rodzaju zakupach.

 
O Autorze 

Comments are closed.