Gospodarka i Finanse. Oferty bankowe i porównania.

Serwis finanse, gospodarka, wiadomości gospodarcze, banki w Polsce, pożyczki online, kalkulator kredytowy, kredyty gotówkowe, konta osobiste, lokaty bankowe.

Najlepsza lokata kwiecień 2016

Gdzie założyć lokatę w kwietniu 2016 roku?

Aktualnie najlepsze lokaty terminowe w bankach mają oprocentowanie na poziomie 3 – 4 proc. w skali roku. Nie wydaje się to dużo, ale mając na uwadze niską inflację (a właściwie od wielu miesięcy deflację w ujęciu rocznym, czyli spadek cen) – takie oprocentowanie pozwala na realny zarobek, którego nie pochłoną podwyżki cen.

Lokaty bankowe to jedna z najbezpieczniejszych form oszczędzania. Nie umożliwiają osiągania spektakularnych zysków, ale oddanie pieniędzy do banku wiąże się z minimalnym ryzykiem. Nawet jeśli coś się stanie z naszym bankiem, możemy liczyć na zwrot oszczędności przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Najlepsza lokata 3 miesięczna – kwiecień 2016

W kwietniu 2016 za najlepszą lokatę należy uznać Lokatę Happy w Idea Banku z oprocentowaniem 4,00 proc. Lokata na 5.000 zł przyniesie nam zysk po opodatkowaniu w kwocie 40,50 zł. Zalety tej oferty to:

  • możliwość założenia lokaty przez Internet
  • brak konieczności zakładania konta
  • minimalna kwota lokaty to tylko 1 000 zł

Wady: lokatę mogą założyć tylko nowi klienci banku, maksymalna kwota lokaty wynosi 10.000 zł i można założyć ją tylko jedną. Załóż –  Lokata Happy

najlepsza lokata 2016

najlepsza lokata 2016

Na drugim miejscu wśród najlepszych lokat kwietnia wylądował mBank, którego lokata przyniesie nam 3,5 procent zysku. Trzeba założyć konto osobiste w mBanku i być nowym klientem. Załóż – konto mBank

Ostatnie miejsce na podium zajęła Lokata Mobilna w Banku Millennium z oprocentowaniem 3,2 proc. Trzeba posiadać konto w Banku Millennium i można założyć tylko jeden taki depozyt. Załóż – konto Millenium – darmowa karta, darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na całym świecie, zero opłat za prowadzenie konta (sprawdź szczegóły)

Dobrą ofertę (4 miejsce w naszym porównaniu lokat), również dla nowych klientów, ale za to bez konieczności zakładania konta ma BGŻ Optima. Lokata bezkarna ma teraz oprocentowanie 3,2 proc. Bank wypłaci 100% odsetek w przypadku zerwania lokaty, zakładamy on-line, minimalna kwota lokaty to 1.000 zł. Załóż – Lokata bezkarna

Więcej ofert, porównanie innych terminów i kwot lokat sprawdzisz tu: porównywarka lokat

Ciekawą ofertę ma też Raiffeisen Polbank. Lokata Mobilna na 3 mies. przyniesie 2,4 proc. w skali roku. Minimalna kwota lokaty to 1.000 zł, maksymalna 10.000 zł. Załóż – Lokata Mobilna (wymagane założenie konta).

O Autorze 

Comments are closed.