Gospodarka i Finanse. Oferty bankowe i porównania.

Serwis finanse, gospodarka, wiadomości gospodarcze, banki w Polsce, pożyczki online, kalkulator kredytowy, kredyty gotówkowe, konta osobiste, lokaty bankowe.

Blog o gospodarce i finansach

Zakładam dzisiaj

blog o finansach, gospodarce i bankowości.

Pojawiać się tu będą wiadomości gospodarcze krajowe i zagraniczne. Będą porady finansowe o dokonywaniu wyboru usług finansowych takich jak m.in.: pożyczki czy kredyty gotówkowe, lokaty bankowe, pożyczki i kredyty hipoteczne, konta osobiste. Prawdopodobnie będzie też o inwestowaniu w fundusze inwestycyjne, o ubezpieczeniach komunikacyjnych (np. obowiązkowym OC) i innych, o kartach kredytowych i tak dalej. Mam nadzieję, że znajdę dość czasu by pisać ciekawe rzeczy o obligacjach, giełdzie, akcjach, inflacji i kursach walutowych oraz prognozach dotyczących gospodarki, prognozach kursów walutowych i prognozach inflacji.

Na blogu będzie też miejsce na wiadomości o stopach procentowych Narodowego Banku Polskiego ustalanych przez Radę Polityki Pieniężnej, oprocentowaniu pożyczek i kredytów oraz oszczędności w bankach komercyjnych. Będą prawdopodobnie informacje o budżecie oraz deficycie budżetowym w Polsce, bezrobociu, wynagrodzeniach, itp.

Tematyka zaiste rozległa i przebogata :)

Będę również omawiać różne produkty bankowe, finansowe, zamieszczać porównania i rankingi ofert bankowych.

inflacja

Mam nadzieję, że tematyka jest interesująca. Przykładem mogą tu być informacje na temat inflacji. Wiele osób interesuje się wzrostem cen. Inflacja (czyli najprościej mówiąc wzrost cen) wpływa na życie każdego z nas. Od wielu miesięcy mamy deflację (czyli spadek cen w porównaniu z poprzednim okresem) i np. przyjemniej niż wcześniej tankujemy teraz benzynę. Ceny paliw spadają, a to ma wpływ na ogólny poziom cen.

Inflacja wpływa też na stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego ustalane przez Radę Polityki Pieniężnej. Rada w swoich decyzjach uwzględnia m.in. inflację. Gdyby ceny zaczęły rosnąć szybciej RPP zapewne podniosłaby stopy procentowe NBP, a w ślad za tym w ogóle wzrośnie oprocentowanie kredytów w bankach komercyjnych. Zatem każdego kto ma kredyt albo chciałby go zaciągnąć powinno to interesować.

Zapraszam zatem do odwiedzania, czytania i komentowania wpisów.

Jeśli potrzebujesz jakiegoś produktu – porównaj dostępne oferty bankowe: porównywarka

 
O Autorze 

Comments are closed.